Koolitus- ja konverentsimaterjalid kui visiitkaart

Hea koolitaja! Oled Sa mõelnud, millise mulje jätavad Sinust koolitusmaterjalid, mida jagad? On need Sinu „visiitkaart“, mida osaleja hiljem koolitust meenutades hea meelega sirvib, või lihtsalt ilmetu pakk pabereid, mis sahtlisse vedelema jääb.

Konverentsi või koolituse puhul ei ole olulised vaid esinejad ja toimumispaik, vaid ka see, millised on osalejatele jagatud trükised. Need on tegelikult ainus käegakatsutav asi, mis osalejale üritusest alles jääb. Samas, paljud meist on ilmselt kokku puutunud väga erineva tasemega materjalidega. Nii mõnegi korraldaja jaoks on trükised kasutamata võimalus, mille olulisust ja potentsiaali ei osata kahjuks märgata. Ei ole võrreldav, kas kätte antakse professionaalselt vormistatud materjalid või lihtsalt nurgast klambriga kokku löödud lehed. Kvaliteetse materjaliga on hea üritusel kuuldut – kirjapandut hiljem meenutada.

Konverentsi või koolitust korraldades on oluline läbi mõelda kõikide trükiste teostus. See hõlmab lisaks koolitusmaterjalidele ka nimesilte, kaelakaarte ja palju muud. Kindlasti ei tasu ära unustada tunnistusi-diplomeid, suunavaid silte ja viitasid, päevakavaga plakateid või roll-upe jm. Sageli ei pruugi vähene efekti või kasutusmugavuse lisamine trükiste hinnas erilist muudatust kaasa tuua. Vastupidi, kasvõi väike formaadi muutmine võib mõnel juhul hoopis kokkuhoidu tuua. Kõikide nende nüanssidega saab tõsta osalejate rahulolu ja seeläbi enda mainet.

Materjale kujundades on oluline jälgida, et slaidid jääksid loetavad ja neisse oleks mugav teha märkmeid. Keerulisema ja olulisema infoga slaide, mille peal on näiteks erinevad graafikud, on soovitav trükkida piisavalt suurelt ning värviliselt. Iga esineja slaidide kõrvale võiks jätta eraldi ruumi märkmete tegemiseks. Samuti annab materjalidele palju juurde läbimõeldud köide. Köitmisviisi valides võiks pöörata tähelepanu, kui hea on lehti keerata. Näiteks liimköide ei ole koolitusmaterjalidele kõige sobivam, samas traat- ja plastikkammiga köidetes on hea lehti keerata ja pole karta, et need lahti tuleksid. Ka võivad hea valik olla erinevad rõngasmapid ning registraatorid, mis on parimad siis, kui on vaja lehti jooksvalt lisada. Samas lihtsad kiirköitjad ei ole sobilikud, sest neis on lehti pöörata ja märkmeid teha väga ebamugav.

Need on elementaarsed asjad, aga alati pole neile mõeldud. Ja lõppude lõpuks jätab ilusasti vormistatud ja ürituse teemat ning ehk ka meeleolu kandev materjal esinejast ning korraldajast hea mulje.

Hea koolitaja, mõtle, kas Sinu jagatavad materjalid on Sinu vääriline visiitkaart?

Grano Digital